РК Вардар

27/05/2018

Раул Гонзалес: Горд сум што бев тренер на овој тим!

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес не успеја да се опрости од „црвено-црните“ со одбрана на трофејот од Лигата на шампионите, но она што му го даде […]
27/05/2018

Вардар загуби од ПСЖ, а Монпелје е нов европски првак!

Ракометарите на Вардар загубија од екипата на ПСЖ со 29:28 во натпреварот за 3-то место на Ф4 турнирот од Лигата на шампионите во Келн. Во натпревар […]
26/05/2018

Монпелје го елиминира Вардар во полуфиналето на ЛШ

Во натпревар со драматичен крај Вардар загуби од Монпелје со 28:27 и не успеа да го одбрани трофејот од Лигата на шампионите, Европа ќе добие нов […]
25/05/2018

Раул Гонзалес: Монпелје е опасен противник!

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес беше скромен во својата изјава, свесен дека него и неговите избраници ги очекува пеколен викенд, шпанецот потенцираше дека освен за Монпелје […]
25/05/2018

Чупиќ: Дојдовме во Келн за пак да бидеме шампиони!

Ракометарите на Вардар попладнево од 18:00 часот ќе го играат вториот полуфинален натпревар на Ф4 турнирот во Келн, против екипата на Монпелје. Искусниот хрватски репрезентативец, Иван […]
25/05/2018

Циндриќ: Монпелје покажа дека е одличен тим!

Во пресрет на денешниот полуфинален натпревар ракометарот на РК Вардар, Лука Циндриќ е максимално фокусиран на одбрана на титулата, тимот е подготвен физички и психолошки да […]