Раул Гонзалес

10/06/2018

Раул Гонзалес со проверени сили против Романија

Селекторот на македонската машка репрезентација, Раул Гонзалес го одреди 16-мината кои вечерва ќе истрчаат на теренот во СЦ „Борис Трајковски“ во првиот бараж дуел против Романија […]
09/06/2018

Гонзалес: Моето срце секогаш ќе биде со Вардар, со Македонија! (Видео)

Тренерот на РК Вардар, Раул Гонзалес за неколку дена си заминува од Македонија. Повеќе нема да го гледаме на клупата на „црвено-црните“, каде сите љубители на […]
05/06/2018

Раул Гонзалес: Пасквал знае се за нас, но и ние за Романија!

Вчера ракометната репрезентација на Македонија ги започна подготовките за баражот со Романија за СП 2019 во Данска и Германија. Раул Гонзалес тешко се стигнува до информации […]
29/05/2018

Раул Гонзалес го скрати списокот за баражот со Романија

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалес го скрати списокот на играчи за бараж натпреварите со Романија. Од проширениот список на 28 ракометари, денес отпиша 8 ракометари: […]
28/05/2018

Гонзалес го објави поширокиот список за бараж натпреварите со Романија

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес го објави поширокиот список од 28 ракометари на кои ќе смета за двете бараж средби за пласман […]
27/05/2018

Раул Гонзалес: Горд сум што бев тренер на овој тим!

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес не успеја да се опрости од „црвено-црните“ со одбрана на трофејот од Лигата на шампионите, но она што му го даде […]