Македонска женска репрезентација

04/06/2018

Македонија со пораз од Србија ги заврши квалификациите за ЕП

Македонската женска ракометна репрезентација со пораз од фаворитот Србија (35:30), ги затвори квалификациите за Европското првенство во Франција. Пораз со кој Македонија заврши на 3-тото место […]
31/05/2018

Македонија загуби од Шведска, Бајрамоска ја заврши кариерата!

Женската репрезентација на Македонија беше совладана од Шведска со 20:32 во претпоследниот натпревар од квалификациите за ЕП во Франција. Македонските ракометарки го доживеаја третиот пораз во […]
29/05/2018

Ракометарките против Шведска за пласман на ЕП 2018

Утре во СРЦ „Кале“ од 19:00 часот, женската ракометна репрезентација на Македонија ќе го игра првиот од двата натпревари во рамките на квалификациите за ЕП 2018 […]
17/05/2018

Симовски со поширок список за завршните квалификации за ЕП 2018

Селекторот на женската ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список од 27 ракометарки за последните два натпревари од квалификациите за ЕП 2018 против селекциите на […]
10/06/2017

Македонија против Шведска за пласман на СП

Македонската женска сениорска репрезентација денес од 20:30 часот во СРЦ „Кале“ ќе го одигра првиот натпревар од бараж-двомечот за пласман на СП 2017 во Германија, против […]
21/04/2017

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП 2018

Женската сениорска репрезентација на Македонија ги доби репрезентациите на Србија и Шведска, во квалификaциите за пласман на Европското првенство кое ќе се одржи во Франција следната […]