Македонија

24/01/2018

Очекуван пораз од Данска, за 11-то место на ЕП во Хрватска!

Македонската репрезентација очекувано вечерва загуби од репрезентацијата на Данска, со убедливи 31:20 во рамките од последниот натпревар на ова ЕП во Хрватска. Со овој пораз, нашата […]
24/01/2018

(Видео) Најдобрите моменти од вчерашниот натпревар со Чешка!

Синоќа македонските ракометари одиграа одличен натпревар против репрезентацијата на Чешка, но за жал несреќно и наивно на крајот го загубија со 24:25. Пораз по кој нашата […]
23/01/2018

Шансата за добар пласман заврши, Македонија загуби од Чешка!

Во еден егал натпревар нашата репрезентација загуби минимално од репрезентацијата на Чешка со резултат 24:25. Пораз со кој нашата репрезентација ги загуби шансите за добар пласман […]
23/01/2018

По победа над Чешка

Непријатниот пораз од Шпанија е веќе зад македонските репрезентативци. Одморени по еден ден пауза, нашите репрезентативци денес одат по победа над Чешка и висок пласман во […]
23/01/2018

Пешевски: Ќе го оставиме срцето на терен!

Вториот пикер во нашата репрезентација, Жарко Пешевски одлично ја искористи својата минутажа на сите натпревари и покажа одлична игра, која ветува дека во иднина ќе имаме […]
23/01/2018

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Чешка?

По убедливиот пораз од Шпанија, нашата репрезентација денес го продолжува својот настап на ЕП во Хрватска против репрезентацијата на Чешка. Натпреварот започнува од 20:30 часот, со […]