Македонија

29/05/2018

Ракометарките против Шведска за пласман на ЕП 2018

Утре во СРЦ „Кале“ од 19:00 часот, женската ракометна репрезентација на Македонија ќе го игра првиот од двата натпревари во рамките на квалификациите за ЕП 2018 […]
24/01/2018

Очекуван пораз од Данска, за 11-то место на ЕП во Хрватска!

Македонската репрезентација очекувано вечерва загуби од репрезентацијата на Данска, со убедливи 31:20 во рамките од последниот натпревар на ова ЕП во Хрватска. Со овој пораз, нашата […]
24/01/2018

(Видео) Најдобрите моменти од вчерашниот натпревар со Чешка!

Синоќа македонските ракометари одиграа одличен натпревар против репрезентацијата на Чешка, но за жал несреќно и наивно на крајот го загубија со 24:25. Пораз по кој нашата […]
23/01/2018

Шансата за добар пласман заврши, Македонија загуби од Чешка!

Во еден егал натпревар нашата репрезентација загуби минимално од репрезентацијата на Чешка со резултат 24:25. Пораз со кој нашата репрезентација ги загуби шансите за добар пласман […]
23/01/2018

По победа над Чешка

Непријатниот пораз од Шпанија е веќе зад македонските репрезентативци. Одморени по еден ден пауза, нашите репрезентативци денес одат по победа над Чешка и висок пласман во […]
23/01/2018

Пешевски: Ќе го оставиме срцето на терен!

Вториот пикер во нашата репрезентација, Жарко Пешевски одлично ја искористи својата минутажа на сите натпревари и покажа одлична игра, која ветува дека во иднина ќе имаме […]