Лига на шампиони

05/06/2018

ЖРК Вардар нема да игра во Лигата на шампионите!

Македонија во следната сезона ќе биде без учесник во ракометната Лига на шампионите во женска конкуренција, откако ЖРК Вардар како актуелен македонски шампион не пријави екипа […]
28/05/2018

(Видео) Страхиња Милиќ во Топ 5 одбрани на Ф4 турнирот

Можеби една од главните причини што Вардар не успеја да ја одбрани шампионската титула во Келн, беа лошите партии на вардаровите голмани, Штербик и Милиќ кои […]
28/05/2018

(Видео) Борозан во Топ 5 погодоци на Ф4 турнирот

Вардар ја предаде европската ракометна круна на Монпелје и се враќа со освоено 4-то место на Ф4 турнирот во Келн. Бомбадерот на Вардар, Вуко Борозан се […]
27/05/2018

Раул Гонзалес: Горд сум што бев тренер на овој тим!

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес не успеја да се опрости од „црвено-црните“ со одбрана на трофејот од Лигата на шампионите, но она што му го даде […]
27/05/2018

Вардар загуби од ПСЖ, а Монпелје е нов европски првак!

Ракометарите на Вардар загубија од екипата на ПСЖ со 29:28 во натпреварот за 3-то место на Ф4 турнирот од Лигата на шампионите во Келн. Во натпревар […]
26/05/2018

Монпелје го елиминира Вардар во полуфиналето на ЛШ

Во натпревар со драматичен крај Вардар загуби од Монпелје со 28:27 и не успеа да го одбрани трофејот од Лигата на шампионите, Европа ќе добие нов […]