Кире Лазаров

05/06/2018

Лазаров: Мора да бидеме сериозни, играме за СП кое носи на ОИ!

Македонската сениорска репрезентација во недела ќе го играат првиот натпревар од бараж дуелот со репрезентацијата на Романија, з апласман на СП 2019 во Данска и Германија. […]
26/05/2018

Кире Лазаров е најдобар стрелец во историјата на Ф4!

Најдобриот македонски ракометар, Кире Лазаров се впиша во историјата во уште една престижна категорија. Тој е најдобриот стрелец на фајналфор-турнирите во ЛШ, откако постои овој систем […]
16/05/2018

(Видео) Кире Лазаров – Легендата продолжува!

Во пресрет на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите, еуфоријата помеѓу љубителите на македонскиот ракомет се зголемува. Полека, но сигурно целата јавност се насочува кон ракометарите […]
12/05/2018

(Видео) Лазаров со двоен целепин во Франција!

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров одигра одличен натпревар против Иври во Француското првеснтво, кој неговиот Нант го доби со 31:22. Лазаров беше прв стрелец со […]
05/02/2018

Капитенот порачува: Не ја оставам Македонија!

Откако се стиши фамата околу Европското првенство во Загреб, капитенот Кире Лазаров излезе во јавноста со неговите импресии од целиот мундијал. Тој не отстапува од фактот […]
24/01/2018

Раул промени: Гоце Ојлески ќе го замени Кире Лазаров

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров нема да биде во составот за денешниот натпревар против репрезентацијата на Данска, последен од главната фаза на ЕП во Хрватска. […]