ЖРК Вардар

05/06/2018

ЖРК Вардар нема да игра во Лигата на шампионите!

Македонија во следната сезона ќе биде без учесник во ракометната Лига на шампионите во женска конкуренција, откако ЖРК Вардар како актуелен македонски шампион не пријави екипа […]
17/05/2018

ЖРК Вардар е шампион на Македонија

Ракометарките на ЖРК Вардар синоќа го победија ЖРК Металург со убедливи 49:24 и го освоија домашното првенство, каде без пораз уште еднаш ја потврдија доминацијата во […]
14/05/2018

Ирина Дибирова: Горда сум на ракометарките!

Ракометарките на ЖРК Вардар не успеаја да го победат унгарски Ѓер во преполната сала „Ласло Пап“, иако имаа шанси во последните секунди од продолжението да дојдат […]
13/05/2018

Лекиќ: Ми беше чест да играм за Вардар во овие пет години!

ЖРК Вардар не успеа и во својот последен обид да ја освои Европската титула во Лигата на шампионите. Во еден тежок натпревар „црвено-црните“ одиграа храбро и […]
13/05/2018

Амандин Лејно прогласена за МВП на Ф4 турнирот!

Голманката на ЖРК Вардар, Амандин Лејно одигра два феноменално натпревари на овој Ф4 турнир во Будимпешта. Вчерашниот натпревар го заврши со 17 одбрани, а на денешното […]
13/05/2018

ЖРК Вардар остана без титула во Лигата на шампионите

Ракометарките на ЖРК Вардар не успеаја да ја освојат титулата во Лигата на шампионите, загубија од екипата на Ѓер со 27:26. Во еден тежок и неизвесен […]