ЕП Полска

27/01/2016

Обван: Белорусија е незгодна репрезентација, Кузмановски се враќа!

Младиот Филип Кузмановски после повредата на натпреварот со Норвешка тренираше со репрезентативците, со што се очекува на денешниот натпревар да заигра против Белорусија. „Многу играчи се […]
26/01/2016

Добра игра, но повторно за малку

Во спортот за да успееш потребни се два фактори, желбата и квалитет за успех. Желба дефинитивно имаме тоа е неизмерно, но дали имаме квалитет е тоа […]
25/01/2016

(Видео) Бомбата на Филип Миркуловски

Македонскиот репрезентативец, Филип Мирколовски одигра една феноменална партија на денешниот натпревар против Норвешка. Натпревар во кој одигра одлично во одбраната, каде врз него беа неколку пати […]
25/01/2016

Обрван: Ремито е добар резултат, иако жалам што не победивме

Селекторот на македонската репрезентација, Ивица Обрван изрази задоволство по второто реми на нашата репрезентација на шампионатот, овојпат против репрезентацијата на Норвешка, која беше фаворит во овој […]
25/01/2016

Прибак: Наместо три добиени натпревари, имаме два нерешени

Македонскиот репрезентативец Немања Прибак игра одлично на овој шампионат, го дава својот максимум на секој натпревар. Несомнено така беше и на денешниот натпревар против Норвешка, каде […]
25/01/2016

Георгиевски: Треба да жалиме, што не издвојувавме победа!

Десното крило на македонската репрезентација, Гоце Георгиевски на прес-конференцијата после натпреварот со Норвешка изјави дека треба да жалиме тоа што не извојувавме победа, бидејќи во поголемиот […]