видео

09/06/2018

Гонзалес: Моето срце секогаш ќе биде со Вардар, со Македонија! (Видео)

Тренерот на РК Вардар, Раул Гонзалес за неколку дена си заминува од Македонија. Повеќе нема да го гледаме на клупата на „црвено-црните“, каде сите љубители на […]
22/05/2018

(Видео) ЕХФ го најави Вардар пред Ф4 турнирот во Келн

Европскиот шампион Вардар претстојниот викенд ќе биде на тежок испит – да стане првиот тим во машка конкуренција што ја одбранил титулата во Лигата на шампионите, […]
22/05/2018

(Видео) Штербик во изборот на ЕХФ за најдобри одбрани во ЛШ

Голманот на РК Вардар, Арпад Штербик се најде во изборот на ЕХФ за најдобра одбрани во регуларниот дел од сезоната 2017/2018. ЕХФ во својот избор ја […]
16/05/2018

(Видео) Кире Лазаров – Легендата продолжува!

Во пресрет на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите, еуфоријата помеѓу љубителите на македонскиот ракомет се зголемува. Полека, но сигурно целата јавност се насочува кон ракометарите […]
14/05/2018

(Видео) Лејно со две одбрани во Топ 5 на Ф4 турнирот

Феноменалната Амaндин Лејно одигра два одлични натпревари на Ф4 турнирот во Будимпешта, каде забележа дури 35 одбрани. Со што со право две нејзини одбрани се најдоа […]
14/05/2018

(Видео) Лејно и Лекиќ во трите ѕвезди на Ф4 турнирот

Ракометарките на ЖРК Вардар можеби го одигра најдобриот завршен турнир во Лигата на шампионите, но за жал повторно останаа без титула, откако синоќа го загубија финалниот […]