Вања Илиќ

07/06/2018

Вања Илиќ потпиша за Ла Риоха

Македонскиот ракометен вицешампион Металург остана без еден од најдобрите поединци минатата сезона, откако вчера Вања Илиќ потпиша договор со Натурхаус Ла Риоха. Неколку недели Илиќ преговараше […]
19/02/2017

Вања Илиќ: Среќни сме што направивме три чекори повеќе од минатата сезона!

Имавме прилика да разговараме со еден од клучните играчи на РК Металург, левото крило Вања Илиќ за изминатата сезона во Лигата на шампионите, како и за […]