бараж натпревар

13/06/2018

Стоилов: Нема опуштање, баражите се непрeдвидливи!

Македонската репрезентација е пред пласман на уште едно големо натпреварување, Светското првенство во Данска и Германија во јануари следната година. Но за да го завери учеството […]
13/06/2018

Македонија против Романија за заверка на пласманот на СП

Попладнево македонската ракометна репрезентација ќе го одигра реванш натпреварот против Романија за заверка на пласманот на Светското првенство во Данска и Германија. По убедливата победа од […]
11/06/2018

Филип Талески: Да бидеме реални, имавме проблеми во одбраната!

Синоќа, Македонија убедливо со 32:24 славеше против Романија во првиот натпревар од бараж пресметката за пласман на СП 2019 во Германија и во Данска. Иако резултатот […]
08/06/2018

Георгиевски: Очекувам неизвесен и тежок двомеч со Романија

Македонската машка репрезентација во недела од 20:30 часот ја пречекува селекцијата на Романија во првиот дуел од баражот за Светското првенство во Данска и во Германија. […]
05/06/2018

Лазаров: Мора да бидеме сериозни, играме за СП кое носи на ОИ!

Македонската сениорска репрезентација во недела ќе го играат првиот натпревар од бараж дуелот со репрезентацијата на Романија, з апласман на СП 2019 во Данска и Германија. […]
05/06/2018

Раул Гонзалес: Пасквал знае се за нас, но и ние за Романија!

Вчера ракометната репрезентација на Македонија ги започна подготовките за баражот со Романија за СП 2019 во Данска и Германија. Раул Гонзалес тешко се стигнува до информации […]