Арпад Штербик

25/05/2018

Арпад Штербик е најдобриот голман сезонава во ЛШ

Голманот на Вардар, Арпад Штербик е избран за најдобар голман на сезоната во Лигата на шампионите. Денес Европската ракометна федерација во пресрет на завршниот турнир во […]
22/05/2018

(Видео) Штербик во изборот на ЕХФ за најдобри одбрани во ЛШ

Голманот на РК Вардар, Арпад Штербик се најде во изборот на ЕХФ за најдобра одбрани во регуларниот дел од сезоната 2017/2018. ЕХФ во својот избор ја […]
15/12/2017

(Видео) Најдобрите 30 одбрани во ЛШ за 2017 година!

Денеска Европската ракометна федерација ги објави најдобрите 30 одбрани во 2017 година во натпреварите од Лигата на шампиони, а на врвот од листата се најде легендарниот […]
13/12/2017

Арпад Штербик е најдобар ракометар во светот за 2017 година!

Голманот на Вардар, Арпад Штербик е прогласен за најдобар ракометар во светот, во изборот кој го направи ракометниот сајт „Handball-planet“. Искусниот 37-годишен чувар на мрежата на […]
04/12/2017

(Видео) Арпад Штербик во Топ 5 одбрани во ЛШ!

Феноменалниот Арпад Штербик повторно се најде во Топ 5 одбрани, овојпат за 10-тото коло во Лигата на шампионите. Сосем заслужено една од неговите 17 интервенции против […]
29/11/2017

Арпад Штребик заминува во Веспрем!

Феноменалниот голман на РК Вардар, Арпад Штербик и официјално потпиша двегодишен договор со Веспрем! Еден од клучните играчи на Вардар, по завршувањето на оваа сезона ќе […]