Скок: Македонците не се толку добри, колку што ние бевме лоши!

(Видео) Одличната акција, која Талески ја круниса со погодок!
14/01/2018
(Видео) Најдобрите моменти од големата победа над Словенија!
14/01/2018

Скок: Македонците не се толку добри, колку што ние бевме лоши!

Искусниот голман на словенечката репрезентација, Матевж Скок имаше одлична партија на синоќешниот натпревар, во кој забелеша дури 14 одбрани.

Во првото полурвеме ги демотивираше нашите ракометари, кои па во второто полувреме најдоа решение за него и успешно го совладуваа.

Скок после натпреварот беше видно лут и разочаран од себе и своите колеги:

“Тешко е да се каже нешто, јас сум лут, тажен, понижен. Ми се чинеше како да не сакаме, не бевме, не најдовме решение да ги надминеме проблемите. Македонците не се толку добри колку што ние бевме лоши, Ја испупштивме од раце нашата шанса и сега ќе мораме да ја спасуваме кожата во другите натпревари” – изјави Скок.

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.