Раул Гонзалес со убав гест ги поздрави сите присутни на плоштадот „Македонија“

stole-shampion-rk-vardar
Детали за пречекот на ракометарите на Европскиот шампион РК Вардар!
05/06/2017
stole-shampion-rk-vardar
(Видео) Патот на Вардар до шампионската титула!
07/06/2017

Раул Гонзалес со убав гест ги поздрави сите присутни на плоштадот „Македонија“

raul-gonzales-komandant

На денешниот пречек на ракометарите на Вардар на плоштадот „Македонија“, свој говор имаше човекот кој може слободно да кажеме дека е најзаслужниот за овој голем успех на „црвено-црните“, Раул Гонзалес!

Македонскиот селектор им се заблагодари на сите, и вети дека и следната сезона ќе се подрудат да го достигнат врвот. Гонзалес со убав гест, како командант, заедно со своите ракометари ги поздравија сите присутни на плоштадот „Македонија“. Гест на кој никој не остана рамнодушен …

ТИ БЛАГОДАРИМЕ МАЕСТРО ГОНЗАЛЕС!

Видеото е превземено од порталот www.gol.mk

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.