Раул Гонзалес го објави поширокиот список за ЕП Хрватска 2018!

(Видео) Дејан Манасков во Топ 5 погодоци во ЛШ!
04/12/2017
Вардар го пречекува Металург во рамките на СЕХА лигата
09/12/2017

Раул Гонзалес го објави поширокиот список за ЕП Хрватска 2018!

Селекторот на Машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес го објави поширокиот список од 28 ракометари за престојното Европското Првенство, кое ќе се одржи од 12-ти до 28-ми Јануари во Хрватска.
Поширок список на ракометари за ЕП Хрватска 2018:
Голмани:
 • Борко Ристовски
 • Никола Митревски
 • Златко Даскаловски
 • Јане Цветковски
 • Мартин Томовски
Бекови:
 • Кирил Лазаров
 • Филип Миркуловски
 • Филип Талески
 • Немања Прибак
 • Филип Лазаров
 • Филип Кузмановски
 • Аце Јоновски
 • Велко Марковски
 • Горан Крстевски
 • Марко Нелоски
 • Мартин Велковски
 • Дарко Димитриевски
 • Марио Танкоски
 • Стефан Дрогришки
 • Мартин Манасков
 • Мартин Серафимов
Крила:
 • Дејан Манасков
 • Гоце Георгиевски
 • Гоце Ојлески
 • Мартин Поповски
Пикери:
 • Стојанче Стоилов
 • Жарко Пешевски
 • Никола Маркоски
С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.