Познати 1/8 финалните двојки во Лигата на шампиони

Јованка Радичевиќ меѓу трите ѕвезди на колото во ЛШ
13/03/2017
Амандин Лејно повторно во Топ 5 одбрани во ЛШ
13/03/2017

Познати 1/8 финалните двојки во Лигата на шампиони

Синоќа беше комплетирана групната фаза од Лигата на шампионите, по што се познати сите 1/8 финални двојки како и можните 1/4 финални дуели каде што директен пласман обезбеди РК Вардар. Кој како првопласиран во групата го прескокнува 1/8 финалето и директно ќе игра во 1/4 финалето, каде што ќе го чека подобриот од дуелот помеѓу Фленсбург и Мешков Брест.

1/8 финале:
  • Нант – ПСЖ
  • Монпелје – Кјелце
  • Загреб – Веспрем
  • Силкеборг – ПИК Сегед
  • Мешков Брест – Фленсбург
  • Кил – Рајн Некар
1/4 финале:
  • Вардар – Фленсбург/Мешков Брест
  • Барселона – Кил/Рајн Некар
  • Кјелце/Монпелје – Веспрем/ППД Загреб
  • ПСЖ/Нант – ПИК Сегед/Силкеборг
С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.