Објавен конечниот список на ракометари за Медитеранските игри

Македонија се пласираше на СП во Германија и Данска!
13/06/2018
Лино Червар е нов тренер на ППД Загреб
29/06/2018

Објавен конечниот список на ракометари за Медитеранските игри

Стручниот штаб на репрезентацијата на Македонија го објави конечниот список со ракометари кои ќе ја претставуваат репрезентацијата на турнирот на Медитеранските Игри – Тарагона 2018, кој започнува на 21-ви Јуни.

Македонските ракометари ќе имаат подготовки во Автокоманда, а првиот натпревар ќе го одиграа со Турција на 23-ти Јуни. Веднаш потоа со Египет и на крајот со Србија.ж

Список на ракометари:

Мартин Томовски, Никола Даниловски, Горан Крстевски, Мартин Манасков, Ласко Андоновски, Костадин Петров, Милан Лазаревски, Дарко Димитриевски, Филип Чурлевски, Мартин Велковски, Гоце Ојлески, Бојан Маџовски, Филип Кузмановски, Мартин Поповски, Никола Костески, Жарко Пешевски.

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.