Манасков одличен, Веспрем поразен!

Ирина Дибирова: Горда сум на ракометарките!
14/05/2018
(Видео) Кире Лазаров – Легендата продолжува!
16/05/2018

Манасков одличен, Веспрем поразен!

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков одигра одличен натпревар во дресот на Веспрем, во кој загубија од Пик Сегед со 32:28 на отворањето од финалната серија во унгарскиот плејоф.

Манасков беше прв стрелец на Веспрем со 6 постигнати погодоци, веднаш зад него беа Гајиќ и Илиќ со по 4 постигнати погодоци.

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.