Гонзалес: Моето срце секогаш ќе биде со Вардар, со Македонија! (Видео)

Георгиевски: Очекувам неизвесен и тежок двомеч со Романија
08/06/2018
Раул Гонзалес со проверени сили против Романија
10/06/2018

Гонзалес: Моето срце секогаш ќе биде со Вардар, со Македонија! (Видео)

Тренерот на РК Вардар, Раул Гонзалес за неколку дена си заминува од Македонија. Повеќе нема да го гледаме на клупата на „црвено-црните“, каде сите љубители на македонскиот ракомет со нетрпение го очекуваа секој тајм-аут за да го слушнат Раул како зборува македонски јазик. Едноставно шпанецот влезе во секое срце на македонскиот љубител на ракометот и остави голема трага засекогаш.

Пред заминувањето за Франција, во екипата на ПСЖ, Раул Гонзалес имаше интервју за Репортер, во кое ги опишува сите овие 4 години поминати во Вардар, во Македонија.

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.