Гонзалес го објави конечниот список за ЕП во Хрватска!

Анкета: Која е вашата прогноза за Македонија на ЕП во Хрватска?
09/01/2018
Црна Гора со проблеми, се повреди голманот Симиќ!
11/01/2018

Гонзалес го објави конечниот список за ЕП во Хрватска!

Селекторот, Раул Гонзалез го објави конечниот список од 19 ракометари кои ќе настапат на Европското првенство во Хрватска. Во Скопје ќе останат голманот на Металург, Мартин Томовски и средниот бек на Еурофарм Работник, Горан Крстевски.
Конечниот список за ЕП Хрватска 2018:
Голмани:
 • Борко Ристовски
 • Никола Митревски
 • Златко Даскаловски
Бекови:
 • Кирил Лазаров
 • Филип Миркуловски
 • Филип Талески
 • Немања Прибак
 • Филип Лазаров
 • Филип Кузмановски
 • Аце Јоновски
 • Велко Марковски
 • Мартин Велковски
Крила:
 • Дејан Манасков
 • Гоце Георгиевски
 • Гоце Ојлески
 • Мартин Поповски
Пикери:
 • Стојанче Стоилов
 • Жарко Пешевски
 • Никола Маркоски
Утре рано ракометарите заминуваат за Загреб, каде на 13-ти Јануари ќе го одигра првиот натпревар од групата против репрезентацијата на Словенија.

Среќно!!!

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.