Гонзалес ги објави 16-те ракометари, кои ќе го започнат ЕП!

Гонзалес: Конечниот список ќе го одредам вечерва!
12/01/2018
ЕП Хрватска 2018 – Ден 2: Распоред на натпревари
13/01/2018

Гонзалес ги објави 16-те ракометари, кои ќе го започнат ЕП!

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалес вечерва одреди кои 16 ракометари ќе играат против Словенија, а кои ќе останат на трибините.

Златко Даскаловски, Велко Маркоски и Гоце Ојлески отпаднаа во првиот филтер и ќе ја чекаат својата шанса како замена, во некој од понатамошните натпревари.

Македонија утре со почеток од 19:30 против Словенија го почнува настапот на Европското првенство.

Списокот од 16 ракометари за ЕП Хрватска 2018:
Голмани:
 • Борко Ристовски
 • Никола Митревски
Бекови:
 • Кирил Лазаров
 • Филип Миркуловски
 • Филип Талески
 • Немања Прибак
 • Филип Лазаров
 • Филип Кузмановски
 • Аце Јоновски
 • Мартин Велковски
Крила:
 • Дејан Манасков
 • Гоце Георгиевски
 • Мартин Поповски
Пикери:
 • Стојанче Стоилов
 • Жарко Пешевски
 • Никола Маркоски
С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.