РФМ им ја исплати премијата за ЕП во Хрватска

ЖРК Вардар го пречекува Битигхајм во ЛШ
02/03/2018
Блескави игри на кадетите и младинците во Унгарија
31/03/2018

РФМ им ја исплати премијата за ЕП во Хрватска

РФМ на машката ракометна репрезентација им ја исплати премијата од 30.000 евра, за пласманот во втората фаза на ЕП во Хрватска.

Македонија го освои првото место во групата во првата фаза на ЕП, со две победи против Словенија и Црна Гора и реми против Германија и обезбеди место во најдобрите 12 репрезентации во Европа. Во втората фаза во Вараждин, македонската репрезентација претрпе три порази и на крај заврши на 11-тото место.

Ракометарите следниот викенд, во неделата на ЕХФ ќе го имаат првиот собир на кој ќе одиграат еден контролен натпревар против репрезентацијата на Русија за старт на подготовките пред јунскиот бараж за СП 2019.

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.