ЕП Хрватска 2018 – Ден 3: Распоред на натпревари

Супер Македонија со триумф над третата светска ракометна сила
13/01/2018
(Видео) Одличната акција, која Талески ја круниса со погодок!
14/01/2018

ЕП Хрватска 2018 – Ден 3: Распоред на натпревари

Денес на програмата се натпреварите од групите А и Б.

Распоред на натпревари:

Група А (Сплит)
  • Србија – Шведска (18:15 часот, ТВ Телма)
  • Исланд – Хрватска (20:30 часот, ТВ Телма)
Група Б (Пореч)
  • Австрија – Франција (18:15 часот)
  • Норвешка – Белорусија (20:30 часот)
С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.