ЕП Хрватска 2018 – Ден 2: Распоред на натпревари

Гонзалес ги објави 16-те ракометари, кои ќе го започнат ЕП!
12/01/2018
Како до победа над Словенија?
13/01/2018

ЕП Хрватска 2018 – Ден 2: Распоред на натпревари

На ЕП во Хрватска денес се играат натпревари од првото коло во групите Ц и Д. За нас секако најважен е дуелот помеѓу селекцијата на Македонија и Словенија.

Распоред на натпревари:

Група Ц (Загреб)
  • Германија – Црна Гора (17:15 часот, ТВ Телма)
  • Македонија – Словенија (19:30 часот, ТВ Телма)
Група Д (Вараждин)
  • Шпанија – Чешка (18:15 часот)
  • Данска – Унгарија (20:30 часот)
С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.