Во пресрет на завршниот турнир од женската ракометна Лига на шампиони на ЕХФ, избран е најдобриот тим за сезоната. Од номинираните четири ракометарки на ЖРК Вардар, во идеалниот состав се најде единствено пивотот Драгана Цвијиќ.

Идеален тим:
  • Голман: Кари Алвик Гримсбо (Ѓер)
  • Лево крило: Сираба Дембеле (Ростов)
  • Лев бек: Кристина Неагу (ЧСМ)
  • Среден бек: Вероника Кристиансен (Митјиланд)
  • Десен бек: Ана Грос (Мец)
  • Десно крило: Јулија Манагарова (Ростов)
  • Пивот: Драгана Цвијиќ (ЖРК Вардар)