Дејан Милосављев

Младиот чувар на мрежата на Вардар, Дејан Милосављев повторно се најде во Топ 5 одбрани во Лигата на шампионите.

Милосављев четврти натпревар по ред блескаше на голот, иако во првото полувреме не можевме да го забележиме. Но, веќе во второто полувреме се разбуди и нанижа 11 одбрани, кои беа клучни во големата победа на Рајн Некар Левен.

Неговата одбрана во последната минута при резултат 29:27 е втора најдобра за изминатото коло!

Најдобрите пет одбрани може да ги видите на овој ЛИНК.