Дејан Манасков е најдобар играч на Веспрем за изминатата сезона!

Вардар и Металург во силни групи во Лигата на шампионите
29/06/2018
ПСЖ нуди четири милиони за Лука Циндриќ!
02/07/2018

Дејан Манасков е најдобар играч на Веспрем за изминатата сезона!

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков е избран за најдобар ракометар на Веспрем за изминатата сезона. Во анкетата во која учествуваше целиот тим и навивачите, Манасков ги собра најголемиот број на гласови и се закити со наградата „Карлос Перез“.

Манасков одигра одлична сезона во која остави силен впечаток во таборот на Љубомир Врањеш и дефинитивно беше најдоброто засилување во тимот, каде на 35 натпревари успеа да постигне 118 погодоци.

Честитки!

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.