Црна Гора со проблеми, се повреди голманот Симиќ!

Гонзалес го објави конечниот список за ЕП во Хрватска!
10/01/2018
ЕП во ракомет на Телма
12/01/2018

Црна Гора со проблеми, се повреди голманот Симиќ!

Репрезентација на Црна Гора останува без двајцата најдобри ракометари во тимот, откако по Вуко Борозан се повреди и голманот Небојша Симиќ.

Голманот на Мелсунген се повредил на загревањето пред тренингот, каде го повредил листот на ногата и веројатно ќе треба да мирува неколку недели.

Симиќ беше голем адут на Ѓукиќ поради фантастичната форма во која настапува сезонава во Бундеслигата, а Црногорците тврдат дека тој веќе почнал со терапии, но шансите да настапи на некој натпревар се само теоретски.

С.П
С.П
Со спортот и ракометот уште од детството. Твитерџија и љубител на македонскиот ракомет! #макракомет

Comments are closed.