ЕП Хрватска 2018

15/01/2018

Комбинацијата од искуство и жар ги спакува црногорците!

Комбинацијата од искуство и жар ги спакува црногорците! Кога не им идеше на Кире, Прибак и Ристовски … тука беа Кузмановски, Талески и Митревски! Кога му […]
15/01/2018

Митревски: Поразот од Германија не е вистинското лице на Црна Гора!

Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски имаше одлична партија на натпреварот со Словенија, каде забележа 9 одбрани за само 30 минути игра. Одбрани кои беа клучни за […]
15/01/2018

Јоноски: Црна Гора е одлична репрезентација!

Искусниот бек на македонската репрезентација Ацо Јоноски, се обидува да ја смири еуфоријата пред денешниот натпревар со Црна Гора. Големата победа над Словенија не треба да […]
15/01/2018

Георгиевски: Најголема грешка ќе биде ако ја потцениме Црна Гора!

По големата победа над Словенија, вечерва нашите ракометари ќе играат против репрезентацијата на Црна Гора. Репрезентација за која Гоце Георгиевски смета дека не смее да се […]
15/01/2018

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Црна Гора?

Денеска нашата репрезентација против репрезентацијата на Црна Гора, го продолжува настапот на ЕП во Хрватска. Натпреварот започнува од 20:30 часот, со директен пренос на ТВ Телма. […]
15/01/2018

ЕП Хрватска 2018 – Ден 4: Распоред на натпревари

Фокусот на македонската јавност на 4-тиот натпреварувачки ден, секако е дуелот на Македонија со Црна Гора. Покрај овој балкански дерби меч, за издвојување е и дуелот […]