ЕП Хрватска 2018

17/01/2018

Македонија непоразена, следна цел – полуфинале!

Македонската репрезентацијата одигра нерешено со актуелниот шампион Германија, конечен резултат 25:25! Бод со кој Македонија го освојува првото место во групата и ќе носи три бода […]
17/01/2018

ЕХФ посвети видео за македонските навивачи!

Европската куќа на ракометот (ЕХФ), како и сите присутни во загрепска „Арена“ се одушевени од атмосферата која ја приредуваат македонските навивачи. Па затоа во пресрет на […]
17/01/2018

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Германија?

Денеска нашата репрезентација ќе игра против актуелниот Европски првак Германија, во борба за првото место во групата Ц. Натпреварот започнува од 18:15 часот, со директен пренос […]
17/01/2018

Македонија против Германија за прво место во групата!

Македонија по двете одлични победи над Словенија и Црна Гора се најде во одлична ситуација, со осигурани два бода за главната фаза да влезе во денешниот […]
17/01/2018

Раул промени: Велко Марковски се враќа, отпаѓа Филип Лазаров!

Македонскиот селектор, Раул Гонзалес ја направи првата измена во составот на македонската репрезентација на ЕП во Хрватска. На денешниот натпревар против Германија, во составот ќе биде […]
17/01/2018

ЕП Хрватска 2018 – Ден 6: Распоред на натпревари

На ЕП во Хрватска денес се играат натпревари од 3-то коло во групите Ц и Д. За нас секако најважен е натпреварот помеѓу нашата репрезентација и […]