ЕП Хрватска 2018

02/01/2018

Гонзалес со 19 ракометари во турнирот во Србија

Селекторот на машката репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес се одлучи за 19 ракометари за турнирот во Белград, на кој нашата репрезентација ќе игра против селекциите на […]
25/12/2017

Мукаетов: Ќе направиме резултат од кој сите ќе бидеме горди!

Претседателот на Ракометната Федерација на Македонија, Живко Мукаетов е голем оптимист, верувајќи во нашите ракометари и порачувајќи дека не треба да се врши притисок врз ракометарите […]
25/12/2017

Кире Лазаров: Македонија може да се носи со секој противник!

Македонската нација е во исчекување на уште едно Европско првенство, кое можеби е и единствен настан на кој се дава големо значење и со голем интерес […]
25/12/2017

Манасков: Најголема желба ми е да ја победиме Словенија!

На денешниот собир во хотелот „Александар Палас“, ракометарите го имаат првиот официјален собир пред почеток на Европското првенство во Хрватска. Собир на кој веќе почнаа сите […]
25/12/2017

Ристовски: Да бидеме реални, не можеме да се бориме за медал!

Македонската ракометна репрезентација денес го имаше официјалниот собир по кој почнуваат подготовките за Европското првенство во Хрватска, следниот месец. Видно расположени и полни со оптимизам, ракометарите […]
19/12/2017

Стојанче Стоилов: Нашата група на ЕП е многу тешка!

Македонскиот репрезентативец, Стојанче Стоилов беше еден од четирите ракометари кои присуствуваа на вчерашниот собир на репрезентацијата, каде ги започнаа подготовките за престојното Европско првенство кое што […]