ЕП Хрватска 2018

21/01/2018

Македонија – Шпанија низ првенствата

Пред нас е натпревар од исклучително големо знаечење бидејќи победа над Шпанија би не однела чекор поблиску до полуфинале. Македонија и Шпанија имаат долга историја на […]
20/01/2018

Кањељас: Раул изгради тимски дух во репрезентацијата!

Денешен противник на нашата репрезентација ќе биде репрезентацијата на Шпанија, предводена од искусниот Жорди Рибера. Репрезентација во која играат неколку вардарци, кои добро се познаваат со […]
20/01/2018

Рибера: Резултатите на Македонија во групата се извонредни!

Шпанската репрезентација како голем фаворит ќе влезе во утрешниот дуел со Македонија во рамките од првото коло во разигрувањето во Вараждин, но сепак и фаворизираната „фурија“ […]
20/01/2018

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Шпанија?

Денеска нашата репрезентација ќе го игра првиот натпревар во рамките од главната фаза, против репрезентацијата на Шпанија. Натпреварот започнува од 20:30 часот, со директен пренос на […]
20/01/2018

Со сета сила по победа над Шпанија!

Пред точно една година, на светскиот шампионат во Франција, Македонија го одигра можеби најдобриот меч на шампионатот. Противник беше токму селекцијата на Шпанија. Шпанија излезе како […]
20/01/2018

Филип Лазаров се враќа во тимот против Шпанија

Филип Лазаров ги надмина проблемите со повредата на мускулот и ќе се врати во составот на Македонија за утрешниот дуел против селекцијата на Шпанија. Но, нема […]