СП Франција 2017

14/01/2017

Червар предупредува пред Ангола

Успешниот старт на Македонија на СП во Франција денес треба да биде потврден во мечот со аутсајдерот во групата Б, Ангола. Сепак, искусниот Червар предупредува дека […]
14/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 4: Распоред на натпревари

Четвртиот натпреварувачки ден на СП во Франција, покрај вториот меч на македонската репрезентација, носи и неколку интересни дуели на кои се очекува голема борба и неизвесност. […]
13/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 3: Резултати

На третиот натпреварувачки ден на СП во Франција се постигнаа два изненадувачки резултати, се одигра првото поголемо дерби, а домаќинот Франција веќе го отвори и второто […]
13/01/2017

(Видео) Како Червар ги водеше тајм-аутите на мечот со Тунис

Оценките се едногласни – Лино Червар го доби дуелот со селекторот на репрезентацијата на Тунис. Со своето однесување, тактика, автореитет и чувство за измени, Червар имаше […]
13/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 3: Распоред на натпревари

На СП во Франција денес се играат натпревари од првото коло во групите Ц и Д, плус натпревар од второто коло од групата А. Распоред на […]
12/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 2: Резултати

Со денешните 5 мечеви, се комплетираше првото коло на СП во Франција. Во групата Б, во која настапува нашата репрезентација, секако најважниот резултат за нас е […]