СП Франција 2017

19/01/2017

(Видео) Мајстори за цепелини, Манасков и Георгиевски!

Нашите ракометари може слободно да ги прогласиме како „мајстори“ за цепелини, бидејќи веќе во неколкуте натпревари до сега го покажаа тоа. На денешниот натпревар против Исланд, […]
19/01/2017

Македонија одигра нерешено со Исланд

Македонската репрезентација во еден драматичен натпревар, успеаа да останат непоразни (27:27) против репрезентацијата на Исланд. Одлично го отворивме натпреварот, со серија 4-0 и три одбрани на […]
19/01/2017

Жарко Пешевски на местото на Поповски против Исланд

Македонскиот селектор, Лино Червар во пресрет на денешниот натпревар против Исланд, каде ќе се одлучува за третото место во групата ја направи и првата замена во […]
19/01/2017

(Видео) Двата цепелина кои ја исфрустрираа Шпанија!

Македонската репрезентација одигра феноменален натпревар против фаворитот Шпанија. Одигра едно одлично прво полувреме, каде им одржа лекција по ракомет. Но, за жал во последните 10 минути […]
18/01/2017

Червар: Феноменално прво полувреме, судењето беше лошо

Червар, видно лут на судиите, по мечот изјави: „Им честитам на момците. Во првото полувреме ги надигравме, нема што. И со атрактивна игра и со се. […]
18/01/2017

Лазаров: Заслужуваме подобро судење

„Што е тука. Нема време за плачење. Ќе бидам краток ќе го кажам она што ме иритира цело првенство. Значи дававме отпор, не калкулиравме, но она […]