СП Франција 2017

20/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 10: Распоред на натпревари

На СП во Франција денес се играат натпревари од групите Ц и Д, во рамките 5-тото последно коло од групната фаза. Македонија денес ќе има шанса […]
20/01/2017

Лазаров најдобар стрелец после групната фаза!

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров игра уште едно брилијантно првенство во неговата кариера. Овојпат на СП во Франција, каде со своите 36 години одигра 5 […]
20/01/2017

Повредата на Миркуловски не е сериозна!

Сабајлево стигнаа одлични вести од Франција, повредата на Филип Миркуловски не била сериозна. Тој се повреди на последниот натпревар против Исланд, но информациите се дека мускулот […]
20/01/2017

(Видео) Македонија на СП во Франција

Уште едно моќно видео од IP14 , овојпат за македонската репрезентација на Светското првенство во Франција. МакРакомет уште еднаш се заблагодарува на IP14 за ова прекрасно […]
19/01/2017

Червар: Македонците веќе никогаш нема да се предаваат!

Селекторот на македонската репрезентација, Лино Червар е презадоволен од денешниот настап на ракометарите. Македонија ја оствари целта, дојде до голем бод против Исланд и ја избегна […]
19/01/2017

Лазаров: Желбата и срцето не доведоа до тука!

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров повторно одигра маестрален меч, овојпат против репрезентацијата на Исланд. Се што ќе се каже за Лазаров, не може да се […]