СП Франција 2017

11/01/2017

Исланд без Арон Палмарсон на СП

Ракометната федерација на Исланд, на својот сајт објави дека најдобриот нивни ракометар Арон Палмарсон нема да настапи на СП во Франција. Палмарсон долго време се мачеше […]
11/01/2017

Денес започнува СП во ракомет, Франција ќе ја брани титулата!

Денеска започнува Светското првенство во Франција и ќе трае до 29-ти јануари, а титулата ќе ја брани домашната репрезентација која вечерва од 20:45 часот, ќе го […]
10/01/2017

Прогноза: Топ 10 на СП во Франција

Утре започнува тoлку oчекувaнoтo европско првенствo вo Франција. Зa гoлем брoј светски рaкoметни стручњaци, oвa ќе биде нaјизеднaченoтo првенствo дo сегa. Тукa се секoгaш силните еврoпски […]
10/01/2017

СП во ракомет на МРТ1

Утре започнува Светското првенство во Франција, а МРТ1 ќе се погрижи да имаме шанса да го проследиме мундијалот со што повеќе натпревари. Отварањето е утре од […]
09/01/2017

Червар го потврди списокот, 19 ракометари одат во Франција

На денешната прес конференција, Лино Червар објави дека на Светското првенство во Франција ќе замине со 19 ракометари. Како што и претходно се најавуваше, Мартин Велковски […]
09/01/2017

Анкета: Која е вашата прогноза за Македонија на СП во Франција?

За неполни два денa ќе започне СП во Франција, на кое нашата репрезентација ќе настапи со помладен состав и нов селектор, Лино Червар. Нов предизвик и […]