СП Франција 2017

12/01/2017

Македонија очекува победа против Тунис

Македонските ракометни симпатизери во голем процент очекуваат триумф на премиерниот меч на Македонија на СП во Франција, против Тунис. На прашањето Која е вашата прогноза за […]
12/01/2017

Македонските фанови се оптимисти

Анкетата на МакРакомет покажа дека македонските фанови се оптимисти во пресрет на почетокот на настапите на СП во Франција. Дури 1336 фанови одговорија на прашањето: Која е […]
12/01/2017

Која е вашата прогноза за денешниот натпревар против Тунис?

Денеска нашата репрезентација против репрезентацијата на Тунис, ќе го отвори СП во Франција. Натпреварот започнува од 17:45 часот, со директен пренос на МРТ. Која е вашата […]
12/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 2: Распоред на натпревари

На СП во Франција денес се играат натпревари од првото коло во групите А и Б. За нас секако најважен е дуелот помеѓу селекцијата на Македонија […]
12/01/2017

Видеа на кои никој нема да остане рамнодушен

Иако очекувавме од IP14 да направат ново видео во пресрет на СП во Франција, за жал не го дочекавме тоа. Затоа ќе ве потсетиме со неколку […]
11/01/2017

Червар го скрати списокот, без Митревски, Пешевски и Арнаудовски!

Селекторот на нашата репрезентација, Лино Червар го скрати списокот на 16 ракометари кои што утре ќе играат против репрезентацијата на Тунис. Во составот нема место за […]