Репрезентација

17/01/2015

Ивица Обрван: Целта е остварена, одиме понатаму

Целта е постигната, но мораше малку да се запне за да се победи Иран. Селекторот Ивица Обрван ги проба сите репрезентативци на натпреварот, ја исполни неговата […]
17/01/2015

Кире Лазаров: Наместо да се одмориме, ние се уморивме на овој меч

Нашата репрезетнација денес ја совлада репрезентацијата на Иран, на начин на кој на повеќето не им се допадна, особено не на самите играчи. Нашиот капитен Кире […]
17/01/2015

Втора победа за Македонија на СП во Катар

Рутинирано, практично со половина сили, Македонија ја забележа втората победа на Светското првенство во Катар. Иако конечниот резултатот не го кажува тоа, Македонија ја контролираше играта […]
17/01/2015

Навивачите очекуваат убедлив триумф

Во пресрет на мечот од второто коло со селекцијата на Иран, македонските ракометни фанови на анкетата поставена на веб страната на www.makrakomet.com го дадоа своето мислење. […]
17/01/2015

Селекторот на Иран верува во својот тим

По поразот од Босна и Херцеговина во првото коло од светскиот шампионат, селекторот на репрезентацијата на Иран, Словенецот Борут Мачек, изјави дека грешките во второто полувреме […]
17/01/2015

Македонската фаланга: Малку сме, али гласни сме

Со оглед на одалеченоста на Катар и Македонија, може да се каже дека нашата ракометна репрезентација има солидна поддршка на Мундијалот во Доха. Според искуството од […]