Репрезентација

10/01/2015

Финале на турнирот во Нант: Македонија – Франција

По убедливиот триумф над репрезентацијата на Алжир на првиот меч од подготвителниот турнир што се одржува во Нант од 32-20, денес нашите репрезентативци ќе го играат […]
10/01/2015

Јуниорите со шанса за поправен

Машката јуниорска ракометна репрезентација, денес ги продолжува настапите на квалификацискиот турнир за пласман на СП во Бразил. По неочекувано убедливиот пораз од чешката селекција (33-22), противник […]
09/01/2015

Убедлив триумф над Алжир

Сигурна победа и, она што е поважно, константно добра игра во текот на сите 60 минути видовме денеска од страна на македонската ракометна репрезентација на првиот […]
09/01/2015

Тежoк пoрaз нa мaкедoнските јуниoри нa стaртoт oд квaлификaциите зa СП

Македонската јуниорска репрезентација претрпе тежок пораз на првиот натпревар од квалификациите за СП во Бразил. Загубивме убедливо од репрезентацијата на Чешка со 11 гола разлика, 33:22 […]
09/01/2015

Против Чешка за прв триумф на јуниорите

Македонската јуниорска репрезентација денес го започнува квалификацискиот турнир за пласман на светското првенство во Бразил. Прв противник е репрезентацијата на Чешка. Чешката репрезентација само на хартија важи […]
08/01/2015

Живко Мукаетов: Верувам во успех на оваа генерација ракометари

Претседателот на Ракометната Федерација на Македонија, Живко Мукаетов, во пресрет на турнирот во Франција и престојното СП во Катар е оптимист, кој верува дека оваа генерација […]