Репрезентација

15/01/2015

Ивица Обрван: Ќе дадеме се од себе, утре со победа да го отвориме СП

Во пресрет на утрешниот натпревар на нашата репрезентација, нашиот селектор Ивица Обрван е задоволен од атмосферата во тимот, воедн ветуваат дека ќе дадат се од себе […]
15/01/2015

Прогноза: Топ 10 на СП во Катар

Зaпoчнa тoлку oчекувaнoтo светскo рaкoметнo првенствo вo Кaтaр. Зa гoлем брoј светски рaкoметни стручњaци, oвa ќе биде нaјизеднaченoтo првенствo дo сегa. Тукa се секoгaш силните еврoпски […]
15/01/2015

СП во ракомет на МРТ1

По неколку години, настапите на македонската ракометна селекција на Светскиот шампионат, ќе ги следиме на националната телевизија. МРТ на својот прв телевизиски канал ексклузивно ќе ги […]
15/01/2015

Ренато Вугринец: Едвај чекам да заиграм

Натурализираниот Словенец, Ренато Вугринец, е најискусниот и највозрасниот играч во нашиот тим. Тој има зад себе настапи на ЕП и СП за Словенија. Ветеранот покажа дека […]
15/01/2015

Македонската фаланга во Катар

Денеска и официјално стартува ракометното Светско првенство во Катар, еуфоријата кај нашите навивачи кои што се присутни во Катар расте. Според извори од Катар, Фалангата моментално […]
15/01/2015

Кои ракометни ѕвезди ќе го пропуштат СП во Катар

Денеска започнува долго очекуваното светско првенство во Катар, првенство кои ќе го собере кремот на овој спорт. Голем број на големи играчи нема да бидат дел […]