Репрезентација

20/01/2015

СП Катар 2015: Ден 6 – Распоред на натпревари

Денес, на програмата се натпреварите од групите Ц и Д. Дерби дуелите се во групата Д, каде се среќаваат Полска – Русија и Данска – Германија. […]
19/01/2015

СП Катар 2015: Ден 5 – Резултати и табела

Заврши и петтиот натпреварувачки ден на светското ракометно првенство во Катар. Ден кој ни донесе уште една, трета по ред радост. Македонија и во третиот меч […]
19/01/2015

Нова, трета по ред, победа за Македонија

Трет меч и трета победа за Македонија на Светското ракометно прванство во Катар. Овој пат, пред квалитетната македонска репрезентација, падна солидната селекција на Босна и Херцеговина. […]
19/01/2015

Фановите предвидуваат победа за Македонија, во неизвесен дуел

На 5-от натпреварувачки ден на СП во Катар, Македонија го игра мечот од третото коло. По двете сигурни победи, денес не очекува дуел со Босна и […]
19/01/2015

Трето коло: Македонија – Босна и Херцеговина

Репрезентацијата на Босна и Херцеговина е третиот противник на македонската ракометна репрезентација на светското првенство во Катар. Уште еден дебитант на светските шампионати, кој постигна историски […]
19/01/2015

Мојсовски: Против БиХ ќе дадеме 120 проценти

Нашиот ракометар Наумче Мојсовски резервирано гледа на работите за денешниот натпревар против Босна и Херцеговина. Во никој случај не треба да се потцени репрезентацијата на БиХ, […]