Репрезентација

20/01/2018

Познати судиите за утрешниот натпревар со Шпанија

Денеска ЕХФ ги делегираше судиите за утрешниот натпревар на нашата репрезентатија против Шпанија. Белоруската двојка Андреј Гуско и Цјархеј Репкин ќе судат на утрешниот натпревар, судии […]
20/01/2018

Гонзалес: Сите добро се познаваме, тука нема тајни!

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалес утревечер ќе има специјален натпревар во Вараждин, каде ќе се сретне со неговите сонародници предводени од Жорди Рибера. Во пресрет […]
20/01/2018

Стоилов: Не летаме во облаци, одиме чекор по чекор!

Нашите ракометари овие два дена ги искористија да се одморат пред решавачките натпревари во главната фаза на ЕП во Хрватска. Се одмараа и со мислите беа […]
19/01/2018

(Видео) Топ 15 погодоци од првата фаза на ЕП во Хрватска

Ви ги претставуваме најдобрите 15 погодоци од првата фаза на Европското првеснтво во Хрватска, каде други 3 погодоци се дело на нашите репрезентативци. Погодокот на Филип […]
19/01/2018

Полека но сигурно Македонија ја пишува најубавата ракометна историја!

Ако ракометот беше религија, тогаш Раул Гонзалес дефинитивно ќе беше нашиот Бог. Во Загрепска Арена репрезентацијата на Македонија го игра најдоброто првенство во досегашната ракометната историја. […]
18/01/2018

(Видео) Последниот тајмаут на Македонија, кажува многу!

Вистинска драма се случуваше на последниот тајмаут на македонските ракометари, кога се планираше како да го изведат последниот напад. Капитенот Кире Лазаров предлагаше да финишираат со […]