Репрезентација

23/01/2015

Мојсовски: Со дисциплинирана игра до победа

Наумче Мојсовски добро ги познава квалитетите на денешниот противник, и предвидува како и на кој начин нашата машка ракометна репрезентација може да стигне до победата. „Задоволни […]
23/01/2015

Обрван: Нема да калкулираме, одиме на победа

Во пресрет на денешниот натпревар против селекцијата на Австрија, нашиот селекторот Ивица Обрван без многу дилеми и калкулирања, туку мирно и сконцентирано до победа и обезбедување […]
23/01/2015

Дански судии ќе ни судат против Австрија

Данските судии Мадс Хансен и Мартин Гјединг ќе ни судат на денешниот натпревар против репрезентацијата на Австрија. Знаејќи го искуството на судиите, денес очекуваме фер и […]
23/01/2015

Јохансен: Посакувам победа на денешната средба и освојување на второто место

Таборот на нашиот денешен противник се подготвува за пресметка, а се надева и на реванш за сите порази во минатото. Австрискиот селектор Патрекур Јоханесон посакува одмазда, […]
23/01/2015

СП Катар 2015: Ден 9 – Распоред на натпревари

Денес, на програмата се натпреварите од нашата половина – група А и Б. Нашето внимание е секако насочено кон мечот Македонија – Австрија, кој е со […]
22/01/2015

Која е вашата прогноза за натпревар против Австрија?

По денешниот одмор, нашата репрезентација веќе утре, петок, го игра последниот натпревар од фазата по групи, против репрезентацијата на Австрија. Натпреварот започнува од 17:00 часот, со […]