Репрезентација

25/01/2015

Зорман го провоцира Вуги

Немa крaј нa Слoвенечките прoвoкaции. Еден oд глaвните aдути нa Слoвенците, Урoш Зoрмaн, нa свoјoт твитер прoфил oбјaви сликa сo некoректнa пoрaкa упaтенa кoн Ренaтo Вугринец. […]
24/01/2015

СП Катар 2015: Ден 10 – Резултати и табела

Со мечевите од 5-то коло во групите Ц и Д завршија натпреварите од групната фаза на СП во Катар, По што познати се сите осмина-финални двојки. […]
24/01/2015

Борис Дениќ: Јоновски и Марковски не можат да го сопрат Зорман

Осмина-финалниот дуел меѓу Македонија и Словенија, покрај жестока битка на теренот меѓу играчите, ќе донесе и надмудрување од клупите, меѓу Борис Дениќ и Ивица Обрван. И […]
24/01/2015

Учинокот на репрезентативците на Македонија по групната фаза

Играч Вкупно постигнати голови Оценка на МакРакомет (1-5) Коментар Д. Манасков 20 5 Манасков на ова првенство конечно покажува зрелост. Прецизен, агилен во одбраната и убоит […]
24/01/2015

Одлично видео кое никого нема да остави рамнодушен

Уште едно одлично видео на IP14 продукцијата за тековното СП во Катар, кое никого нема да остави рамнодушен. Ова не е прво видео, сите добро знаеме […]
24/01/2015

Кои се најопасните играчи кај Словенците?

Иако на сите ни е јасно дека ракометот е екипен спорт и една репрезентација може да победува само ако има силен колектив, сепак во речиси секоја […]