Репрезентација

24/01/2015

СП Катар 2015: Ден 10 – Распоред на натпревари

Денес, на програмата се натпреварите од групите Ц и Д. Дерби на денот е во групата Ц, каде се среќаваат Шведска – Франција во директен дуел […]
23/01/2015

Обрван: Горд сум на Петар Ангелов

Селекторот упати комплименти на адреса на голманот Петар Ангелов, кој се прикажа во добро светло откако влезе во игра на местото на Борко Ристовски. „Ангелов влезе […]
23/01/2015

СП Катар 2015: Ден 9 – Резултати и табела

Заврши и деветтиот натпреварувачки ден на светското ракометно првенство во Катар. Ден во кој нашата репрезентација ја забележа четвртата победа против репрезентацијата на Австрија, со која […]
23/01/2015

Четвртата победа ни ја носи Словенија во 1/8 финалето

Македонската ракометна репрезентација со триумф ја заврши групната фаза на СП во Катар, славејќи со 36-32 над Австрија за заслужено освојување на второто место во групата […]
23/01/2015

Последно коло: Македонија – Австрија

Репрезентацијата на Австрија е последниот противник во групната фаза на светското првенство. Натпревар во кој ќе решава за кој ќе се најде на второто место во […]
23/01/2015

Мојсовски: Со дисциплинирана игра до победа

Наумче Мојсовски добро ги познава квалитетите на денешниот противник, и предвидува како и на кој начин нашата машка ракометна репрезентација може да стигне до победата. „Задоволни […]