Репрезентација

25/01/2015

СП Катар 2015: Ден 11 – Распоред на мечеви

Почнува елиминациската фаза на СП во Катар. Денес на програмата се првите четири осмина-финални дуели. Македонската јавност е насочена кон мечот Македонија – Словенија, кој воедно […]
25/01/2015

Одиме на победа!

На СП во Катар, денес за почнува елиминациската фаза – започнуваат 1/8 финалните дуели. Велат ова е вистинскиот почеток на првенството. Така е и за Македонија, […]
25/01/2015

Македонија – Словенија: Сите досегашни мечеви

Македонија и Словенија се сретнале само 3 пати во изминативе 25 годинина официјални средби. Прв пат, во баражот од квалификациите за ЕП 2008, кога во двата […]
25/01/2015

Зорман го провоцира Вуги

Немa крaј нa Слoвенечките прoвoкaции. Еден oд глaвните aдути нa Слoвенците, Урoш Зoрмaн, нa свoјoт твитер прoфил oбјaви сликa сo некoректнa пoрaкa упaтенa кoн Ренaтo Вугринец. […]
24/01/2015

СП Катар 2015: Ден 10 – Резултати и табела

Со мечевите од 5-то коло во групите Ц и Д завршија натпреварите од групната фаза на СП во Катар, По што познати се сите осмина-финални двојки. […]
24/01/2015

Борис Дениќ: Јоновски и Марковски не можат да го сопрат Зорман

Осмина-финалниот дуел меѓу Македонија и Словенија, покрај жестока битка на теренот меѓу играчите, ќе донесе и надмудрување од клупите, меѓу Борис Дениќ и Ивица Обрван. И […]