Репрезентација

25/01/2015

Миркуловски: Можеби е време за промена на генерации

Миркуловски најави дека треба да се размислува за смена на генерации и за освежување на националниот тим. Веројатно идеална шанса за тоа ќе биде по европското […]
25/01/2015

Стоилов: Севкупно гледано, игравме добро на ова СП

Столе Стоилов одигра во свој стил, лавовски и во нападот и во одбраната. Македонскиот пикер не го спречи ниту незгодната повреда на аркадата, поради која неколку […]
25/01/2015

Кратко и јасно: Се победивме сами

Вечерва нашите ракометри во тежок меч против репрезентацијата на Словенија се победија самите. Лошо го отворија натпреварот, со многу грешки во одбраната и лоша реализација во […]
25/01/2015

Лазаров: Покажавме многу на ова СП, но кога најмногу требаше не успеавме

Еве што изјави капитенот Кире Лазаров веднаш посел натпреварот: „Мнoгу е тешкo дa се дaвa прoценкa, сеуште сме сo вруќи глaви. Сaкaвме и дaдoвме се oд […]
25/01/2015

Која е вашата прогноза за натпреварот против Словенија?

На еден час до почетокот на натпреварот, нашата репрезентација против Словенија ќе си ја бара шансата за влез во 1/4 финалето. Натпреварот започнува од 16:30 часот, […]
25/01/2015

Манасков: Можеме во четвртфинале

На ова првенство Дејан Манасков покажа дека созреал како играч и е еден од најдобрите поединци во досегашниот тек на шампионатот. На осминафиналниот дуел со Словенија, […]