Репрезентација

03/04/2015

Младинците нанижаа уште два порази на турнирот во Бугојно

Младинската репрезентација на Македонија на турнирот во Бугојно изигра два натпревари, во кои не успеа да забелеши победа. Нашите ракометари беа поразени од репрезенациите на Полска […]
02/04/2015

Младинците со пораз го започнаа турнирот во Бугојно

Младинската репрезентација на Македонија со пораз го отвори ракометниот турнир во Бугојно, откако нашите ракометари загубија од Катар со резултат 32:28. Првото полувреме се покажа како […]
02/04/2015

Македонија – учесник на меѓународниот турнир во Бугојно

Македонската машка младинска селекција составена од ракометари до 19 години, замина за Бугојно (БиХ), каде што во наредните три дена ќе учествува на меѓународниот турнир под […]
11/03/2015

Ракометарките во третиот шешир за квалификациите за ЕП 2016

Македонската женска ракометна репрезентација е сместена во третиот шешир за ждрепката за квалификациите за Европското првенство во 2016 година, кое ќе се одржи во Шведска. Во […]
03/02/2015

Лазаров прогласен за седми најдобар ракометар на СП во Катар

Капитенот на машката ракометна репрезентација, Кире Лазаров е седмиот најдобар ракометар на Светското првенство во Катар според ЕХФ. Изборот е објавен на официјалната интернет-страница на Лигата […]
02/02/2015

Македонија низ статистиката на СП во Катар

Заврши СП во Катар… Го добивме новиот светски првак, репрезентацијата на Франција која веќе за 3 месеци ќе се соочи со нашата репрезентација во квалификациите за […]