Репрезентација

17/04/2015

Македонија со победа ги отвори квалификациите за ЕП во Шпанија

Македонската младинска репрезенација со победа ги отвори квалификациите за пласман на Европското првенство кое летово ќе се одржи во Валенсија, Шпанија откако во еден тежок и […]
17/04/2015

Скопје – домаќин на квалификациски турнир за ЕП до 19 години

Започнувајќи од денес, овој викенд нашиот главен град ќе биде домаќин на квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство што ќе се одржи во Валенсија, Шпанија […]
13/04/2015

Контролен меч за финални подготовки на женската младинска репрезентација

Женската младинска репрезентација на Македонија ќе ги започне своите финални подготовки за квалификациите за Европското младинско првенство што ќе се одржи во Валенсија, Шпанија со контролен […]
10/04/2015

Македонија преку Црна Гора, Хрватска и Словенија до ЕП Шведска 2016

Македонската женска ракометна репрезентација, во квалификациите за ЕП во Шведска 2016, ќе игра против репрезентациите на Црна Гора, Хрватска и Словенија. Имено, по ждрепката извршена во […]
10/04/2015

Кадетките во групата А

На претстојното ЕП кое од 13 до 23 август ќе се одржи во Македонија, македонската женска кадетска репрезентација ќе игра против репрезентациите на Шведска, Словенија и […]
04/04/2015

Јуниорите поразени од Србија

Нашите јуниори го забележаа и четвртиот пораз на турнирот во Бугијно, овојпат од репрезентацијата на Србија со 29:24, во борба за пласман од 5-та до 8-та […]