Репрезентација

30/04/2015

Манасков и Георгиевски блескаа на вчерашниот натпревар

На вчерашниот натпревар против Светскиот шампион Франција, Дејан Манасков и Гоце Георгиевски прикажаа одлична игра, како во одбраната, така и во нападот. Нашето лево крило, Гоце […]
27/04/2015

Кире Лазаров: Ќе го дадеме најдоброто од нас

Денес нашата сениорска репрезентација имаше собир во пресрет на двата квалификациски натпревари со големата Франција. Избраниците на селекторот Ивица Обрван денеска и утре ќе одработат по […]
25/04/2015

Селекторот Неделковски го објави списокот на младинците за Унгарија

В.Д. Селекторот на младинската репрезентација на Македонија Влатко Неделковски го објави списокот на ракометари за пријателскиот турнир во Унгарија. Турнирот ќе се одржи во Дабас, од […]
23/04/2015

Започна продажбата на билети за натпреварот Македонија – Франција

Ракометната федерација на Македонија ги пушти во продажба билетите за натпреварот на нашата репрезетнација против Светскиот првак Франција, во рамките од 33-то коло од квалификациите за […]
21/04/2015

Билетите за Франција по 200 и 300 денари

На вчерашната седница, УО на РФМ ги определи цените на билетите за квалификацискиот натпревар против Франција. Натпревар во кој македонските навивачи за 200 и 300 денари […]
20/04/2015

ДЕН ПОТОА: ЦРВЕНО-ЖОЛТА РАПСОДИЈА ВО СРЦ КАЛЕ

Вистински ракометен празник овој викенд во Скопје. Нашата женска младинска репрезентација го освои првото место на квалификацискиот турнир со максимален број на победи од исто толку […]